Lapsevanemate soovitused: mida arvestada beebitarvete koti valikul?

Beebiga tekib sul paratamatult palju vajalikku kraami, mida endaga kaasas kanda. Seda nii arsti visiidil, poes-külas-kohvikus, jalutuskäigul loomaaias või looduses ning eriti nädalavahetuse või pikemal puhkusereisil.

Kodust väljumine koos beebi ja kõige tema jaoks vajalikuga võib olla paras peavalu. Asjade pakkimine, nende kotist üles leidmine ja kaasas kandmine võib tekitada omajagu stressi ning muuta seiklused lapsega hoopiski kaoseks.  

Kõige vajaliku mahutamiseks on vaja ruumi. Kuid mitte ainult ruumi, vaid sobivat ruumi. Just beebiga on sul vaja leida asju kiiresti ja kohe. Olgu selleks siis salvrätik ja kuiv mähe või suupühkimise lapike hädaolukorras, lemmik-lelu nutuhoogudeks või autovõtmed ja telefon.

Tõsi, asju saab kaasa pakkida ka tavalisse kotti, isegi kõige lihtsamasse Selveri kilekotti. Mida aga värsked lapsevanemad tegelikult vajavad, on kott, mis nende elu lihtsamaks teeks. Õige beebitarvete kott on lapsevanema parim sõber. Kuhu iganes sa lähed, on tema sinuga kaasas ja sulle toeks.

Älly beebitarvete kottide loomisel oleme suhelnud väga paljude Eesti emade-isadega ning toome välja 3 kõige olulisemat nüanssi, mida kogenud lapsevanemad beebitarvete koti puhul oluliseks peavad:

1. Mahutavus ja taskud

Asju on palju ja erinevaid. Seetõttu on hea paigutada kõik süsteemselt ning selleks on vaja erinevaid taskuid- suuremaid ja väiksemaid, lukuga ja lukuta. Siis on kindel, et igal asjal on oma koht. Väga head on termotaskud, kuhu saab asetada näiteks beebitoidu ja piima-veepudeli, mis hoiab kas külma või sooja, nii nagu parasjagu vaja. Seega mida rohkem erinevaid taskuid, seda parem.
2. Lihtsasti hooldatav materjal

Beebiga toimetades võiks kott nii seest kui väljast olla lihtsasti puhastatav, sest äpardused ikka juhtuvad. Beebitarvete kott ei tohiks olla materjalist, mis igapäevast erihoolt vajab. Hea kott võiks olla puhastatav niiske lapiga ning veidi tõrksama mustuse puhul on abiks näiteks niisked beebisalvrätikud. Seega vali kott, mida saad hõlpsalt puhastada. 

3. Mugavus ja kergus


Üks olulisemaid nüansse on mugavus, sest beebitarvete kotist saab su igapäevane kaaslane. Kott peaks olema disainitud ergonoomiliselt ja materjal peaks olema pehme. Kuna asju on palju, siis ei tohiks kott ise raske olla. Seega koti enda tühikaal on oluline. Arvesta ka sellega, et lisaks beebitarvete kotile on tihti vaja kanda ka turvahälli, poekotti või last süles. Heaks valikuks on seljakott, mil käed jäävad vabaks- näiteks kallistamiseks. Seega vali kott, mis on pehme, mugav ja kerge.Kõige aktiivsemalt kasutatakse beebitarvete kotti lapse esimestel eluaastatel. Küll aga on väärt beebitarvete kotil kindlasti pikem eluiga ning tasuks valida kott, mis on Sulle sobilik kaaslane ka edaspidi.  

Älly stiilsed ja nutikad kotid on loodud erilistele lapsevanematele, kes väärtustavad kvaliteeti, stiili ja mugavust. 

Älly beebitarvete suurel seljakotil on:

  • 16 erinevat taskut, sh 2 termotaskut,
  • kvaliteetsed ja lihtsasti hooldatavad materjalid nii sees kui väljas,
  • mugavad pehmendusega ergonoomilised seljarihmad,
  • koti tühikaal on vaid 1 kg ning
  • lisaks nutikad detailid nagu eemaldatavad vankri-külge riputamise rihmad, võtmehoidja ja eraldi taskus on kaasas ka pehme mähkimisalus. 

Vaata kõiki Älly beebitarvete kotte lähemalt SIIT

Sa oled seda väärt!Vaata ka Älly teisi kasulikke artikleid ja soovitusi
SIIT.